Wiadomości

Praca sekretariatu w czasie ferii zimowych

Praca sekretariatu w czasie ferii zimowych

W okresie ferii zimowych sekretariat szkolny czynny będzie w poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki w godzinach 9 – 13.


"My adventure with English"

W styczniu uczniowie z klas 1-3 brali udział w konkursie z języka angielskiego "My adventure with English" organizowanym przez Centrum Młodzieży im. dra H. Jordana w Krakowie. Łącznie w konkursie wzięło udział 39 uczniów, którzy przygotowali 26 prac plastycznych i 6 prezentacji scenicznych w kategorii wokalnej i recytatorskiej.

Bal karnawałowy klas I-III

Bal karnawałowy klas I-III

Karnawał to czas, który wypełniony jest wesołą muzyką i tańcem, tego wszystkiego nie zabrakło również w naszej szkole. Dnia 6 lutego 2024 roku  dzieci z klas I-III przeżyły wyjątkowy bal. Był to dzień szczególny ponieważ uczniowie mogli stać się kim tylko chcieli.

Dzień otwarty

Dzień otwarty

Dnia 2 lutego 2024r. odbył się kolejny Dzień Otwarty dla kandydatów na przyszłorocznych pierwszoklasistów. Czekało na nich wiele atrakcji, gier, zabaw i niespodzianek. Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się eksperymenty w pracowni chemiczno-fizycznej, gry i zabawy geograficzne oraz wirtualna rzeczywistość zaprezentowana w sali informatycznej.

Święto Ofiarowania Pańskiego

Święto Ofiarowania Pańskiego

W dniu 2 lutego obchodziliśmy święto Ofiarowania Pańskiego zwane też świętem Matki Bożej Gromnicznej. Z tej okazji zebraliśmy się na Mszy św. w kościele obok naszej szkoły. Jest to wyjątkowa data, ponieważ ten dzień jest równocześnie Dniem Życia Konsekrowanego, dlatego nasze modlitwy były poświęcone osobom, które oddały swoje życie na służbę Bogu i ludziom. Bal karnawałowy klas 4 i 5

Bal karnawałowy klas 4 i 5

Wczorajszy bal karnawałowy dla klas 4 i 5 był niewątpliwie udanym wydarzeniem, pełnym radości i entuzjazmu.  Uczniowie świetnie się bawili, tańcząc tradycyjne tańce pijarskie pod przewodnictwem dwóch utalentowanych uczennic z klasy 8 - Marysi i Hani - oraz ojca Radosława.

Szukając Mikołaja

Szukając Mikołaja

Końcem stycznia, po kilku miesiącach pracy i intensywnym okresie prób, uczniowie z kółka teatralnego wystawili przedstawienie pt. "Gdzie jesteś, Mikołaju?". Spektakl pokazano dwukrotnie: dla uczniów klas 1-3 wraz z nauczycielami i Dyrekcją oraz dla rodziców. Widzowie towarzyszyli bohaterom sztuki w poszukiwaniu skradzionego Mikołaja.

Nocowanie klasy 4c w GymSpace

Nocowanie klasy 4c w GymSpace

W sobotni wieczór (27/28 stycznia) klasa 4c wyruszyła na niezwykłą przygodę – nocowanie w GymSpace.  To centrum gimnastyki i akrobatyki, gdzie radość, ruch i zabawa łączą się w jedno. Po przybyciu do GymSpace, dzieci zostały przywitane przez uśmiechniętych instruktorów. Wspólnie przeszliśmy do kolorowej sali, gdzie czekały na nas maty, trampoliny i różnorodne przyrządy gimnastyczne.

Lekcja pierwszej pomocy

Lekcja pierwszej pomocy

Dnia 31 stycznia uczniowie klasy 2a uczestniczyli w praktycznych zajęciach pierwszej pomocy przedmedycznej. Pod okiem naszych wykwalifikowanych gości każdy z zespołu klasowego przeprowadził na fantomie resuscytację krążeniowo - oddechową.

Fizyka dla smyka- warsztaty klas I-III

Fizyka dla smyka- warsztaty klas I-III

22 i 23 stycznia do naszej szkoły po raz kolejny zawitał Pan Pytalski. Jak zawsze w bardzo interesujący, a zarazem okraszony dowcipem sposób poprowadził dla naszych najmłodszych uczniów warsztaty zatytułowane tym razem  "Niewidzialne światło".  

Zaproszenie na pijarskie spotkania ze sztuką

Zaproszenie na pijarskie spotkania ze sztuką

Co się dzieje ZA KLASZTORNYM MUREM? – pod takim tytułem odbędą się w kościele Przemienienia Pańskiego przy ul. Pijarskiej 2, w niedzielę 4 lutego br. o g. 16.00, kolejne „Pijarskie spotkania ze sztuką”. Zaraz po obchodach święta Ofiarowania Pańskiego, który jest dniem życia konsekrowanego, a w równocześnie w niedalekim sąsiedztwie Środy Popielcowej, drugie „Pijarskie spotkanie ze Sztuką”, będzie poświęcone tematowi życia zakonnego w malarstwie.

Kopalnia Soli w Bochni- wycieczka klas II

Kopalnia Soli w Bochni- wycieczka klas II

Dnia 15.01.2024 r. pojechaliśmy na wycieczkę do Kopalni Soli w Bochni. Było wspaniale! Dowiedzieliśmy się o różnych rzeczach np. bałwanach z soli i innych ciekawostkach. W jednym punkcie podróżowaliśmy super kolejką.