Wiadomości

Piknik z okazji Dnia Dziecka

Piknik z okazji Dnia Dziecka

Środa 29 maja rozpoczęła się inaczej niż zwykle. Już od rana trwały przygotowania do pikniku z okazji Dnia Dziecka. Klasy 4-8 miały przygotować po kilka atrakcji dla pozostałych uczniów, więc pracy i śmiechu było co nie miara. Pogodny poranek upłynął na świetnej zabawie i wspaniałej rozrywce.

Sukcesy naszej uczennicy

Sukcesy naszej uczennicy

Nasza uczennica Maria Wróblewska w ostatnim czasie osiągnęła wspaniałe sukcesy: zdobyła  I nagrodę w I Ogólnopolskim Konkursie "Dźwiękowe odkrycia", Poznań 2024 r., a w ubiegłym roku II nagrodę w II Ogólnopolskim Konkursie Instrumentów Smyczkowych dla uczniów klas skrzypiec, altówki, wiolonczeli i kontrabasu Szkół Muzycznych I i II stopnia, Pizzicato 2023. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Góry Świętokrzyskie

Góry Świętokrzyskie

W dniach 20- 22 maja 2024r. klasy drugie uczestniczyły w 3 dniowej wycieczce. Pierwszego dnia, po zbiórce na parkingu liceum, wyruszyliśmy w trasę z lekkim opóźnieniem. Najpierw zatrzymaliśmy się w Chęcinach, aby zwiedzić ruiny zamku. Tam z baszty podziwialiśmy widok na miasto oraz pasmo Gór Świętokrzyskich. Wizyta w sądzie

Wizyta w sądzie

W dniu 16.05.2024 r. klasa 2a pojechała do sądu. Mieliśmy kontrolę bezpieczeństwa i prześwietlano nam plecaki. Oprowadzali nas rodzice naszej koleżanki i kolegi z klasy: Pani Bernadetta Nowakowska oraz Pan Piotr Gargas.

Debata

Debata

W dniu 07.05 przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego wzięli udział w projekcie UPS czyli Uczniowski Panel Samorządowy. Był czas, aby porozmawiać o pilnych szkolnych sprawach i poruszyć tematy, które są ważne. W przerwie można było poczęstować się zamówioną pizzą oraz sokami, a w czasie pracy nad zagadnieniami czymś słodkim. 


Samorząd Uczniowski

Samorząd Uczniowski

W dniu 07.04 Samorząd Uczniowski przystąpił do realizacji projektu SUwak pod nazwą Dąb Pamięci i Gra terenowa. W ramach realizacji tego projektu udało się nam zaprosić uczniów klas 4-8 do udziału w historycznej grze terenowej w naszym parku szkolnym oraz posadzić zakupione krzewy i rośliny wokół Dębu Pamięci. 

Warsztaty dentystyczne w klasie 1b

Warsztaty dentystyczne w klasie 1b

 Dnia 16 maja klasa 1b gościła Panią stomatolog - Barbarę Nogę (mamę Julci) oraz jej asystentkę. Na początku dzieci dowiedziały się sporo nt. pracy dentysty i poznały specjalności stomatologiczne.  Zasadniczą część spotkania stanowiły warsztaty. Każdy uczeń dostał swojego "pacjenta", czyli odcisk szczęki z ząbkami, w których trzeba było zaplombować ubytki oraz specjalny sprzęt do pracy. 

Klasy pierwsze w gospodarstwie agroturystycznym

Klasy pierwsze w gospodarstwie agroturystycznym

Maj to miesiąc idealny na wycieczki. Klasy pierwsze wykorzystały jeden z pięknych dni - 17 V na wyjazd do Gruszowa.  W uroczym miejscu wśród zielonych wzgórz oglądały zwierzątka domowe i hodowlane w gospodarstwie agroturystycznym. A były wśród nich: maleńkie kotki, króliki, kaczuszki i puchate kurczątka, krowa, świnka i kózki.

Święto literek w klasie 1b

Święto literek w klasie 1b

Na przełomie kwietnia i maja uczniowie klasy 1b świętowali zakończenie etapu poznawania liter.

Zajęcia klasy 2a z OSP GRS

Zajęcia klasy 2a z OSP GRS

W ubiegły piątek klasa 2a miała przyjemność gościć na zajęciach strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej, a dokładniej grupę Ratownictwa Specjalistycznego z Krakowa. 

Logo na 25-lecie szkoły

Logo na 25-lecie szkoły

Prezentujemy zwycięskie LOGA przygotowane z okazji 25-lecia szkół pijarskich w Krakowie: gimnazjum i szkoły podstawowej. Ich autorem jest pani Kamila Galla.  Zwycięzcy konkursu gratulujemy!

Wszystko o pszczołach- warsztaty w klasie 2a

Wszystko o pszczołach- warsztaty w klasie 2a

W środę 08.05.2024r. klasa druga uczestniczyła w niesamowitych warsztatach pszczelarskich.  Była to niezwykła lekcja przyrody, podczas której uczniowie zdobyli ogrom nowej  wiedzy i umiejętności z dziedziny pszczelarstwa i życia pszczół.