W dniach 20- 22 maja 2024r. klasy drugie uczestniczyły w 3 dniowej wycieczce. Pierwszego dnia, po zbiórce na parkingu liceum, wyruszyliśmy w trasę z lekkim opóźnieniem. Najpierw zatrzymaliśmy się w Chęcinach, aby zwiedzić ruiny zamku. Tam z baszty podziwialiśmy widok na miasto oraz pasmo Gór Świętokrzyskich.
W dniu 16.05.2024 r. klasa 2a pojechała do sądu. Mieliśmy kontrolę bezpieczeństwa i prześwietlano nam plecaki. Oprowadzali nas rodzice naszej koleżanki i kolegi z klasy: Pani Bernadetta Nowakowska oraz Pan Piotr Gargas.
Dnia 16 maja klasa 1b gościła Panią stomatolog - Barbarę Nogę (mamę Julci) oraz jej asystentkę. Na początku dzieci dowiedziały się sporo nt. pracy dentysty i poznały specjalności stomatologiczne. Zasadniczą część spotkania stanowiły warsztaty. Każdy uczeń dostał swojego "pacjenta", czyli odcisk szczęki z ząbkami, w których trzeba było zaplombować ubytki oraz specjalny sprzęt do pracy.
Na przełomie kwietnia i maja uczniowie klasy 1b świętowali zakończenie etapu poznawania liter.
W ubiegły piątek klasa 2a miała przyjemność gościć na zajęciach strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej, a dokładniej grupę Ratownictwa Specjalistycznego z Krakowa.
W środę 08.05.2024r. klasa druga uczestniczyła w niesamowitych warsztatach pszczelarskich. Była to niezwykła lekcja przyrody, podczas której uczniowie zdobyli ogrom nowej wiedzy i umiejętności z dziedziny pszczelarstwa i życia pszczół.
Dziś w naszej szkole mieliśmy okazję gościć profesjonalnego trenera piłki nożnej, który przeprowadził zajęcia sportowe dla klasy 2A. Spotkanie rozpoczęło się od rozmowy na temat bezpieczeństwa oraz ustalenia zasad obowiązujących podczas zabaw.
25 kwietnia gościliśmy Panią architekt Barbarę Dulińską, mamę naszej uczennicy. Nasz gość szczegółowo przedstawił nam specyfikę pracy architekta.
W poniedziałek i wtorek, 22-23 kwietnia, uczniowie klas 4a i 4c mieli okazję doświadczyć dwudniowej przygody integracyjnej w malowniczym Sandomierzu oraz Baranowie Sandomierskim.
Jak głęboko pod dzisiejszym Rynkiem był w XI wieku rynek Krakowa? Do czego służyła mieszkańcom czapka z bardzo długim ogonem? Ile wzrostu mieli średniowieczni krakowianie i jak wyglądały ich buty i ubrania? Z którego wieku pochodzą czaszki odnalezione pod powierzchnią dzisiejszego centrum miasta?
W dniach 8-9 kwietnia nasi uczniowie z klas 1-3 wzięli udział w wyjątkowych warsztatach przyrodniczych zatytułowanych „Nie taki straszyk straszny”. Zajęcia w przejrzysty i ciekawy sposób odkryły przed dziećmi tajemnice fascynującego, pełnego kolorów i kształtów świata tych niewielkich owadów.