Edukacyjna podróż językowa do Wielkiej Brytanii – wrzesień 2025

Edukacyjna podróż językowa do Wielkiej Brytanii – wrzesień 2025

W dniach 7–13 września 2025 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w wyjątkowym wyjeździe edukacyjnym do Wielkiej Brytanii. Celem podróży było zanurzenie się w  języku angielskim oraz odkrywanie kultury, historii i codziennego życia na Wyspach.

Londyn – serce brytyjskiej tradycji i nowoczesności

Podczas pobytu w stolicy zobaczyliśmy:

  • Westminster, Pałac Buckingham i Opactwo Westminster
  • National Gallery, British Museum oraz Muzeum Historii Naturalnej
  • Gabinet Figur Woskowych Madame Tussaud’s i Muzeum Transportu

Nie zabrakło też emocji artystycznych – uczestniczyliśmy w musicalu na słynnym West Endzie, co było niezapomnianym przeżyciem!

Brighton – nadmorski klimat i orientalne akcenty

W Brighton spacerowaliśmy po słynnym molo, odwiedziliśmy akwarium Sea Life Centre i zachwycaliśmy się egzotycznym Królewskim Pawilonem.

Londyn z perspektywy Tamizy

Rejs statkiem po Tamizie pozwolił nam zobaczyć Londyn z zupełnie innej strony – od Greenwich po London Eye, z którego podziwialiśmy panoramę miasta z wysokości 135 metrów.

Nauka w praktyce

Mieszkając u rodzin brytyjskich, mieliśmy codzienny kontakt z językiem angielskim i lokalną kulturą. Każdego dnia realizowaliśmy zadania językowe, które pomagały nam przełamywać bariery w mówieniu i rozwijać słownictwo.

Wyjazd był nie tylko okazją do nauki, ale też pełną wrażeń przygodą, która na długo pozostanie w naszej pamięci.