Przywitanie Wiosny w Naszej Szkole!

Przywitanie Wiosny w Naszej Szkole!

Wiosna to czas , kiedy

wszystko budzi się do życia,

świat z dnia na dzień robi się kolorowy.

Nareszcie nadeszła wiosna! W poniedziałek, 21 marca 2022 r. oficjalnie obchodziliśmy pierwszy dzień kalendarzowej wiosny w naszej szkole. W klasach pojawiły się wiosenne dekoracje i tematycznie związane z tym świętem tablice, nie zabrakło również strojów w kolorach wiosennych. 

Jednak każda klasa świętowała według własnego pomysłu. Poniżej zapraszamy do przeczytania klasowych relacji oraz  galerii.

Klasa 2a

Z racji tego, że dziś pogoda była naprawdę piękna klasa II a wybrała się na spacer, aby zaobserwować oznaki nowej pory roku – wiosny. Udało się nam ich znaleźć całkiem sporo w osiedlowych ogródkach:  pierwsze wiosenne kwiatki (przebiśniegi, krokusy, żonkile, zalążki tulipanów, fiołki), pączki zieleniące się na krzewach i żywopłotach, a nawet wierzbowe bazie. Nie zabrakło też czasu na jakże korzystną dla zdrowia i poprawiającą samopoczucie wesołą zabawę na placu zabaw nieopodal szkoły.

Klasa 2b

Uczniowie klasy 2b wykonali Marzannę - symbol odchodzącej zimy. Następnie w kolorowym korowodzie wyruszyli na wiosenny spacer szukając oznak wiosny. Podzieleni na grupy twórczo bawili się- wymyślali wiosenne rymowanki oraz tańce. Wszystkim dopisywał radosny, wiosenny nastrój.

Klasa 2c

Z okazji pierwszego dnia wiosny wyjechaliśmy z klasą do kina Paradox. Oglądaliśmy film pt. "Nasze magiczne Encanto". Film opowiadał o magicznej rodzinie Madrigal. Główną bohaterką była dziewczynka o imieniu Mirabel i jako jedyna nie posiadała magicznego daru. Mimo to, była bardzo szczęśliwa ponieważ miała rodzinę, na którą zawsze mogła liczyć. Po filmie mieliśmy warsztaty na temat rodziny. Film można polecić zarówno dzieciom i dorosłym. To był bardzo fajny dzień.

(redagował uczeń klasy 2c Jaś P)

Klasa 3b

Pierwszego Dnia Wiosny naszej klasie towarzyszył kolor czerwony. To właśnie w takiej kolorystyce były ubrane dzieci. Nasza sala także zmieniła wystrój na wiosenny. Dzieci przyozdobiły ją kwiatami, motylami i własnoręcznie wykonanymi ptaszkami. Na korytarzach zwisły wiosenne pejzaże, a podczas lekcji rozmawialiśmy o oznakach nowej pory roku.