Wiadomości

Światowy dzień tabliczki mnożenia

Światowy dzień tabliczki mnożenia

Nasza szkoła otrzymała dyplom uznania za udział w Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia. Odbył się on w październiku ubiegłego roku.

Akcja ta była wielkim szkolnym wydarzeniem. Najpierw odbyły się przygotowania, podczas których dzieci przypominały sobie tabliczkę mnożenia w trakcie zabaw, a 2 października, sprawdzenie „tabliczkowej wiedzy” podczas egzaminów.

Laureatom konkursu gratulujemy.

"Lekturki spod chmurki"

Klasa 1b jesienią rozpoczęła przygodę z projektem czytelniczym „Czytam z klasą lekturki spod chmurki”. Realizację projektu rozpoczęliśmy od pokolorowania okładek swoich lekturników oraz wspólnego stworzenia klasowej chmurki, którą umieściliśmy w kąciku czytelniczym.

"Hej kolęda, kolęda.."

    Ze Świętami Bożego Narodzenia wiążą się piękne tradycje i zwyczaje. Jedną z nich jest odgrywanie inscenizacji o Bożym Narodzeniu zwanych Jasełkami.

Boże Narodzenie 2020

Boże Narodzenie 2020

Uczniowie naszej szkoły podjęli się realizacji kilku projektów w formie on-line. Dwa z nich były projektami muzycznymi (nagrywanie wspólnie z rodzicami i nauczycielami) – ich koordynatorami byli nauczyciele p. Marzena i p. Piotr.  Zapraszamy do oglądania…


Życzenia Bożonarodzeniowe

Życzenia Bożonarodzeniowe

Szanowni Uczniowie,  Rodzice uczniów, Nauczyciele i Pracownicy szkoły,

wspominając pamiątkę narodzin Pana Jezusa chciałbym Wam życzyć, aby Jego obecność w naszym życiu przynosiła pokój serca. Tak jak kiedyś Jezus narodził się w Betlejem, tak niech narodzi się w naszych sercach. A skoro już tam będzie gościł, niech nas prowadzi swoimi drogami.

W imieniu własnym i całej pijarskiej wspólnoty: o. Sławomir Dziadkiewicz, dyrektor szkoły.


Liczbowe szaleństwo

Liczbowe szaleństwo

„Liczbowe szaleństwo" to  projekt realizowany w Szkole Podstawowej Zakonu Pijarów w ramach programu #SU-w-ak. Celem głównym projektu była integracja  uczniów szkoły, poprzez stworzenie i działalność Kółka Zabaw Matematycznych. Łącznie w ramach projektu odbyło się 7 spotkań, w tym 3 dla klas starszych, oraz 4 spotkania wspólne dla starszych i młodszych uczniów. Bawiąc się w różne gry matematyczne i logiczne, m.in. rodzynek, sztabka złota, czy jubiler, przy pomocy Kart Grabowskiego uczestnicy spędzali razem czas, a także budowali wspólne międzyklasowe relacje.
W bajkowym świecie

W bajkowym świecie

Czytanie książek to nie tylko świetna zabawa i sposób na poszerzenie swojej wiedzy. Czytanie daje nam znacznie więcej praktycznych umiejętności niż się wszystkim wydaje.

11 listopada- Święto Odzyskania Niepodległości

11 listopada- Święto Odzyskania Niepodległości

Narodowe Święto Niepodległości od trzydziestu lat co roku obchodzimy 11 listopada. Ma ono na celu upamiętnienie odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 roku, po 123 latach zaborów. 

Różaniec na Zoomie

Różaniec na Zoomie

Mimo iż październik się skończył, nasze dzieci uznały, że na Różańcu można modlić się także w listopadzie. Skoro nie da się w kaplicy szkolnej, to przecież można tworzyć większą wspólnotę przez internet! Modlimy się za naszych uczniów i ich rodziny, a także za pracowników naszej szkoły.  Od poniedziałku do piątku (z wyłączeniem dni wolnych od zajęć) o godzinie 18:00. 

Dzielny chłopak. Bł. Joan Roig i Diggle - uczeń szkoły pijarskiej

Dzielny chłopak. Bł. Joan Roig i Diggle - uczeń szkoły pijarskiej


W sobotę, 7 listopada 2020 r. o godz. 11.00 w bazylice Sagrada Familia w Barcelonie odbyła się beatyfikacja wychowanka pijarskiego, Joana Roig i Diggle. W uroczystości wziął udział o. Prowincjał Mateusz Pindelski, który przez kilka lat jako Postulator prowadził jego proces beatyfikacyjny.


Otrzymaliśmy dotację na zakup książek do biblioteki szkolnej z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa!

Otrzymaliśmy dotację na zakup książek do biblioteki szkolnej z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa!

    Z wielką radością informujemy, iż otrzymaliśmy dotację rządową w ramach Priorytetu 3 „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa” dotyczącego wspierania w latach 2016-2020 organów prowadzących szkoły oraz biblioteki pedagogiczne w zakresie rozwijania zainteresowań uczniów przez promocję i wspieranie czytelnictwa dzieci i młodzieży, w tym zakup nowości wydawniczych.

"Tajemnica zielonego królestwa"- wyjście klasy I c

    28.10.2020 r. wybraliśmy się na wycieczkę do kina Paradox, znajdującego się na ul. Krupniczej. Tam obejrzeliśmy niezwykły film pt. "Tajemnica zielonego królestwa" reżyserii Chrisa Wedge. Animowane postacie na ekranie, szybka i głośna muzyka rozpoczęła naszą zabawę.