Wiadomości

XIII Szkolny Festiwal Artystyczny- WYNIKI

XIII Szkolny Festiwal Artystyczny- WYNIKI

XIII Szkolny Festiwal Artystyczny- WYNIKI


"Ballada o dwóch Wojtkach..." na scenie w Łowiczu

W dniach 19 -21 XI 2021 r. miał miejsce XI Ogólnopolski Przegląd Teatralny Szkół Pijarskich w Łowiczu. W tej ważnym wydarzeniu wzięli również udział uczniowie naszej szkoły z kółka teatralnego klas młodszych pod opieką p. Marii Gery-Dudy.

"Ballada o dwóch Wojtkach" na szkolnej scenie

W ramach przygotowań do Ogólnopolskiego Przeglądu Teatralnego Szkół Pijarskich dzieci z kółka teatralnego naszej szkoły przedstawiły swoim rówieśnikom z klas 1-3 "Balladę o dwóch Wojtkach: żołnierzu i niedźwiadku oraz ich towarzyszach".

Warsztaty z Profesorem Pytalskim

Warsztaty z Profesorem Pytalskim

Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się warsztaty naukowe Profesora Pytalskiego, który odwiedził naszą szkołę 16 i 22 listopada. W sposób niezwykle humorystyczny i ciekawy opowiedział dzieciom o właściwościach powietrza i ciśnieniu atmosferycznym.

Szalone skarpetki i ich przygody

Szalone skarpetki i ich przygody

16.11. 21r. uczniowie klasy IIc  wybrali się do teatru Groteska na spektakl pt. "Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek". Historia opowiada o niedopasowanych skarpetkach, które poszukują własnej drogi…– mając dosyć nudnego życia na stopie – postanawiają same odnaleźć swoje przeznaczenie.

Szkolne obchody Narodowego Święta Niepodległości.

Szkolne obchody Narodowego Święta Niepodległości.

W tym roku ze względu na sytuację epidemiczną,  rocznicę odzyskania niepodległości obchodziliśmy nieco inaczej. Zgodnie z tradycją delegacje uczniów wraz z Dyrekcją i nauczycielami złożyły kwiaty i zapaliły znicze przed Dębem Pamięci.

Uczniowie klas młodszych spotkali  się na sali gimnastycznej, gdzie recytowali wiersze i śpiewali piosenki patriotyczne.

Dostępna szkoła

Dostępna szkoła

Rzeszowska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. w partnerstwie ze Stowarzyszeniem Młodych Lubuszan i Politechniką Gdańską, w okresie od 01.11.2019 r. do 31.08.2023 r., realizuje projekt grantowy pn. „Dostępna Szkoła – innowacyjne rozwiązania w kreowaniu przyjaznej przestrzeni edukacyjnej z uwzględnieniem potrzeb uczniów oraz otoczenia”. Celem zaplanowanych działań jest eliminowanie barier w zakresie szeroko rozumianej dostępności funkcjonowania szkól podstawowych. W ramach projektu wsparciem objęty został organ prowadzący naszą szkołę czyli Polska Prowincja Zakonu Pijarów. Dzięki udziałowi w projekcie nasza szkoła ma możliwość wdrożenia wypracowanego wcześniej planu poprawy dostępności. Grant pozwoli na przeprowadzenie działań modernizacyjnych, zakupu pomocy dydaktycznych i wyposażenia. 

Wybory do Małego Samorządu Szkolnego

Wybory do Małego Samorządu Szkolnego

Wybory do Małego Samorządu Szkolnego za nami...8 listopada odbyły się wśród klas 1-3 wybory do Małego Samorządu Szkolnego. Każdy otrzymał kartę do głosowania, podpisał się na liście obecności i oddał głos na wybranego przez siebie kandydata.


Śpieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą.

Śpieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą.

29 października uczniowie i nauczyciele uczestniczyli we Mszy Świętej w intencji zmarłych nauczycieli i uczniów naszej szkoły.

Kościelisko- wyjazd na Zieloną Szkołę

Kościelisko- wyjazd na Zieloną Szkołę

W drugim tygodniu października klasy: 2b i 2c wybrały się na tygodniową Zieloną Szkołę do Kościeliska. W towarzystwie "śpiacego" nieopodal "rycerza" wędrowały po okolicznej Śmiechówce, jechały kolejką na Gubałowkę, poznawały tajemnice góralskiej architektury i sztuki.

Pomoc dla szkół pijarskich w Wenezueli

Pomoc dla szkół pijarskich w Wenezueli

Serdecznie zapraszamy rodziny naszych uczniów do włączenia się w pomoc dla nauczycieli szkół pijarskich w Wenezueli. Minimalne wynagrodzenie nauczyciela w tym kraju w czerwcu br. stanowiło równowartość 3 $, a do przeżycia jednego dnia rodzina potrzebuje 7 $, dlatego Wenezuelczycy masowo opuszczają swoją ojczyznę. Poniżej kilka informacji nt. sytuacji w tym kraju. Osoby chętne mogą wesprzeć wysyłając dowolną kwotę na konto Rady Rodziców naszej szkoły (nr konta 82 1600 1013 1849 9574 0000 0004) z dopiskiem WENEZUELA.