Wiadomości

Zwiedzanie Jednostki Wojskowej przez klasę 1b

Zwiedzanie Jednostki Wojskowej przez klasę 1b

17.03 klasa 1 b miała możliwość uczestniczyć w wyjątkowym wydarzeniu, Święcie 16 batalionu powietrznodesantowego.

Wizyta w Lecznicy weterynaryjnej Krakvet

Wizyta w Lecznicy weterynaryjnej Krakvet

9 marca klasa 6a odwiedziła Lecznicę Weterynaryjną Krakvet w Krakowie. Dzięki uprzejmości i zaangażowaniu doktora Jarosława Orła mogliśmy uczestniczyć w bardzo ciekawych zajęciach, które zaznajomiły nas z procesami diagnozy zwierząt. Zwiedziliśmy laboratorium, sale zabiegową oraz salę operacyjną. Dowiedzieliśmy się, jak wygląda codzienna praca lekarza weterynarii. Dziękujemy za bardzo interesujące warsztaty.


Wybory do Samorządu Uczniowskiego

Wybory do Samorządu Uczniowskiego

W dniach 28.02  oraz 8.03 odbyły się pierwsza i druga tura wyborów do Samorządu  Uczniowskiego. W czasie pierwszego głosowania uczniowie klas 4-8 mogli wybrać jednego z pięciu kandydatów. Trzy osoby, które otrzymały największą liczbę głosów, przeszły do drugiej tury wyborów.

Dzień Otwarty

Dzień Otwarty

 w piątek, 24.02.23r. progi naszej szkoły odwiedzili kandydaci, którzy chcieliby zostać uczniami Szkoły Podstawowej Zakonu Pijarów.

Początek Wielkiego Postu

Początek Wielkiego Postu

W środę, 22 lutego  nasza szkolna wspólnota wzięła udział w Mszy Świętej rozpoczynającej  40-dniowy Wielki Post.

Na znak pokuty i nawrócenia  Duszpasterze dokonali obrzędu posypania naszych głów popiołem.


Międzynarodowy Dzień Pizzy

Międzynarodowy Dzień Pizzy

W ramach świętowania Międzynarodowego Dnia Pizzy uczniowie klasy IA oraz klasy IIIB odbyli wycieczkę do restauracji "Rodzinna Siesta”. Dzieci miały okazję zapoznać się z pracą kucharza w pizzerii, poznały składniki tradycyjnej włoskiej pizzy oraz zapoznały się z jej profesjonalnym wykonaniem.

Klasa 8a w teatrze

Klasa 8a w teatrze

W czwartek 19 stycznia klasa 8a odwiedziła  Teatr Współczesny, mieszczący się przy ulicy Starowiślnej. Obejrzeliśmy   spektakl pod tytułem „Kamienie na szaniec”.

Siatkarskie spotkanie

Siatkarskie spotkanie

Dnia 25 stycznia uczniowie klasy IA wzięli udział w zajęciach sportowych poprowadzonych przez panią Magdalenę Szczytowicz- polską siatkarkę plażową i trenerkę tej dyscypliny, wielokrotną medalistkę mistrzostw Polski.


Dzień otwarty

Dzień otwarty

Wspólnota Uczniów, Nauczycieli i Rodziców Szkoły Podstawowej Zakonu Pijarów w Krakowie serdecznie zaprasza Kandydatów do klas 1 wraz z Rodzicami na Dzień Otwarty, który odbędzie się 24.02.2023 r., w godz. 15.00 – 18.00.

Rekrutacja

Rekrutacja

W zakładce REKRUTACJA znajdują się dokumenty dotyczące roku szkolnego 2023/2024.

Podziękowania

Podziękowania


W ostatnim czasie otrzymaliśmy miłe podziękowania z Domu Małego Dziecka, któremu przekazaliśmy bony podarunkowe w kwocie 5000 zł
Niech żyje bal!! Zabawa karnawałowa klas I-III

Niech żyje bal!! Zabawa karnawałowa klas I-III

Tradycyjnie jak co roku, odbyła się w naszej szkole zabawa karnawałowa. We wtorek 17 stycznia od samego rana dzieciom towarzyszyło wiele emocji i wrażeń. Sala gimnastyczna wyglądała inaczej niż zwykle, zamieniła się w prawdziwą salę balową. Udekorowana kolorowymi balonami, łańcuchami, błyszczącymi ozdobami zachęcała do szampańskiej zabawy.