Wiadomości

Patrocinium,  XIV Szkolny Festiwal Artystyczny

Patrocinium, XIV Szkolny Festiwal Artystyczny

Jako, że 27 listopada wypada w niedzielę, w naszej szkole Patrocinium, czyli Święto Opieki św. Józefa Kalasancjusza obchodziliśmy już w piątek 25 listopada.

Dwa słynne dzieła sztuki i najbardziej znana przypowieść

Dwa słynne dzieła sztuki i najbardziej znana przypowieść

Jako przygotowanie do Bożego Narodzenia dla dorosłych proponujemy w tym roku 4 katechezy o Trójcy Świętej.

Chrześcijanie wierzą w Jednego Boga w Trzech Osobach, ale niewielu próbuję tę prawdę tłumaczyć. W pierwszej katechezie za pomocą dwóch przedstawień malarskich oraz nietypowego odczytania przypowieści o synu marnotrawnym zastanowimy się, w jaki sposób Bóg objawia się nam jako Trójjedyny.

Plakat całego cyklu znajduje się tutaj.


Szkolne obchody Święta Niepodległości

Szkolne obchody Święta Niepodległości

11 listopada to dzień, w którym świętujemy odzyskanie przez Polskę niepodległości. Nasza szkoła uczciła to święto w niezwykły sposób. 9.11.22 o godzinie 17 uczniowie, nauczyciele oraz rodzice spotkali się na uroczystej Wieczornicy .

NOC W SZKOLE

NOC W SZKOLE

Klasa 8a spędziła noc z piątku 4.11 na sobotę 5.11 w szkole.Imprezę integracyjną rozpoczęliśmy wspólną kolacją w formie pizzy.

Wycieczka do Czasławia

Wycieczka do Czasławia

Cudowna ta nasza polska jesień, zwłaszcza na wsi! -  takimi słowami mogą podsumować październikową  wycieczkę do gospodarstwa agroturystycznego uczniowie klas: 2a i 3c.  A wybrali się do Czasławia w gm. Raciechowice, by przeżyć kilka godzin poznając tajniki życia na wsi, w towarzystwie miłego gospodarza, jego koni, w pobliżu lasu. 

1b poznaje  tajniki pracy Policji

1b poznaje tajniki pracy Policji

26 października uczniowie klasy Ib odwiedzili Komendę Wojewódzką Policji w Krakowie. Głównym celem wycieczki było poznanie pracy policjantów, zwiedzenie budynku komendy oraz przypomnienie ważnych zasad bezpieczeństwa.

Zostań Świętym Mikołajem! Obdaruj dzieci ze Złoczowa!

Zostań Świętym Mikołajem! Obdaruj dzieci ze Złoczowa!

Rusza zbiórka słodyczy, puzzli i kolorowanek dla dzieci mieszkających na terenie parafii oo.Pijarów w Złoczowie na Ukrainie.

Wolontariat szkolny serdecznie zaprasza do włączenia się w akcję.

Koło Przyjaciół Biblioteki

Koło Przyjaciół Biblioteki

Dziś (26.10) w ramach spotkania Koła Przyjaciół Biblioteki wybraliśmy się w odwiedziny do naszej zaprzyjaźnionej biblioteki w Liceum Ojców Pijarów. Pracujący w bibliotece Pan Tomasz pozwolił nam wejść między regały i porozglądać się po części magazynowej.

Zdrowie na talerzu

Zdrowie na talerzu

Pierwszoklasiści podjęli się wyzwania „Robimy pyszne, zdrowe kanapki”. Dzieci przyniosły do szkoły potrzebne produkty. Po starannym umyciu rączek, założeniu fartuszków i przygotowaniu stanowisk wszyscy razem zabrali się do pracy.

Msza Święta Wspólnoty Szkolnej

Msza Święta Wspólnoty Szkolnej

23 października odbyła się Msza Wspólnoty Szkolnej, podczas której poświęcono i rozdano uczniom klas trzecich książeczki do nabożeństwa. Dyżur liturgiczny pełnili siódmoklasiści. Uroczystość uświetniła sekcja muzyczna składająca się zarówno z dzieci, jak i rodziców. Po mszy można było porozmawiać przy kawie, herbacie oraz ciasteczkach.

Wyjście klasy I a na spektakl

Wyjście klasy I a na spektakl "Pipi"

„Nazywam się Pippilotta Wiktualia Firandella Złotomonetta Langstrumpf. Mam 9 lat. Moja mama mieszka na chmurce w niebie, a tata pływa po morzach i oceanach". Takimi słowami powitała nas rudowłosa, piegowata, niezwykle pomysłowa i psotna dziewczynka.

Tajna Misja Zwiadowców

Tajna Misja Zwiadowców

Serdecznie zapraszamy uczniów klas 4-8 do udziału w akcji czytelniczej: Tajna Misja Zwiadowców. Do wygrania cenne nagrody od Wydawnictwa Jaguar!