Wiadomości

PRZEGLĄD SCHOLI PIJARSKICH

PRZEGLĄD SCHOLI PIJARSKICH

Grupa 27 uczniów naszej szkoły uczestniczyła w przeglądzie scholi pijarskich w Rzeszowie w dniach 27-29.05.2022 r.  Po dwuletniej przerwie, schole dzieci i młodzieży działające w naszych placówkach zgromadziły się na VI Przeglądzie Scholi Pijarskich w Szkole Podstawowej Zakonu Pijarów w Rzeszowie. Ponad 200 uczestników stworzyło niepowtarzalny chór i orkiestrę pod czujnym okiem prowadzących.  Przez dwa lata czekaliśmy, aby ponownie się spotkać. W tym roku po raz pierwszy uczestnicy zawitali w Rzeszowie, do tej pory Przeglądy odbywały się w Szkołach Królowej Pokoju w Łowiczu.  zdjęcia

Wioski Świata- wycieczka klasy IIa

Wioski Świata- wycieczka klasy IIa

Bezdeszczowa pogoda we wtorkowy poranek - 24 maja - ogromnie ucieszyła uczniów klasy II a. W tym dniu wybrali się bowiem na wycieczkę. Obranym kierunkiem był Park Edukacji Globalnej Wioski świata w Krakowie. 

Spotkanie z bohaterami bajek

Spotkanie z bohaterami bajek

Dnia 20 maja uczniowie klas 1-3 naszej szkoły obejrzeli przedstawienie w wykonaniu uczniów z kółka teatralnego naszej szkoły. Spektakl nosił tytuł "Dzień w Krainie Bajek".  Wśród bohaterów widzowie mieli okazję spotkać m.in. Kopciuszka, Czerwonego Kapturka, pszczółkę Maję, złotą rybkę, smoka wawelskiego i wiele innych postaci.

Pomoc dla Ukrainy

Pomoc dla Ukrainy

Do 30 maja w naszej szkole zbieramy materiały opatrunkowe: bandaże, gaziki, plastry, środki odkażające itp. Materiały zostaną przekazane Funduszowi Partnerstwa. Fundacja ta zajmuje się kompletowaniem apteczek, które przekazywane są ratownikom medycznym pomagającym rannym na wschodzie Ukrainy.

"Nie płacz, Koziołku"- spektakl w teatrze Groteska

Dnia 29 IV wybraliśmy się wraz z klasą I do teatru Groteska na spektakl pt. "Nie płacz  koziołku". Głównym bohaterem przedstawienia był mały koziołek, który nie posłuchał ostrzeżeń mamy i sąsiadów i po wielkiej burzy i ulewie znalazł się na bezludnej wyspie.

Duchowa Adopcja Maturzysty

Duchowa Adopcja Maturzysty

Już po raz 10. Zakon Pijarów zaprasza maturzystów do włączenia się w akcję "Duchowa Adopcja Maturzysty". W czasie majowych egzaminów rodzina pijarska chce okazać modlitewne wsparcie tym, którzy w tym roku przystąpią do matury. 

Wystarczy wejść na stronę maturzysci.pijarzy.pl, otworzyć zakładkę „Zapisz się”, zostawić swoje dane, a automatycznie pobierze się modlitwa, która jest potwierdzeniem udziału w akcji. Świadectwa maturzystów, którzy wzięli udział w "Duchowej Adopcji Maturzysty", potwierdzają, jak ważne jest to duchowe wsparcie podczas egzaminów.

Wielkanocne warsztaty

Wielkanocne warsztaty

12 kwietnia klasy 2a oraz 2b wzięły udział w wyjątkowych warsztatach poprowadzonych przez firmę Żywa Pracownia. Na spotkaniu uczniowie mieli okazję poznać krok po kroku tajniki pracy plecionkarza.  Prowadzący przybliżył uczniom historię wikliniarstwa oraz pokazał niezbędne narzędzia do tworzenia pięknych koszyków.

Kiermasz Wielkanocny

Kiermasz Wielkanocny

Piękne, własnoręcznie wykonane przedmioty oraz rozmaite ozdoby wielkanocne zwiastujące nadchodzącą Wielkanoc można było podziwiać podczas Szkolnego Kiermaszu Wielkanocnego, który odbył się w dniach od 07.04 do 12.04. 22r.

Refleksja przed Triduum Paschalnym

Refleksja przed Triduum Paschalnym

W dniu 13.04.22 uczestniczyliśmy w krótkim nabożeństwie, które miało nas przygotować do Świąt Wielkanocnych.

Był to czas skupienia, refleksji, spotkania z cierpiącym Chrystusem.

Wycieczka klasy 2b do Muzeum Niepodległości w Myślenicach

Wycieczka klasy 2b do Muzeum Niepodległości w Myślenicach

6 kwietnia klasa 2b wybrała się na wycieczkę do Muzeum Niepodległości w Myślenicach. Obejrzeliśmy wystawę związaną z historią Polski. Następnie z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych uczestniczyliśmy w lekcji muzealnej, podczas której poznaliśmy tradycje i zwyczaje wielkanocne obchodzone dawniej na ziemi myślenickiej.

Muzyczno - folklorystyczne spotkania w klasie IIc

Muzyczno - folklorystyczne spotkania w klasie IIc

Końcem marca klasa 2c omawiała tematy związane z muzyką. Z tej okazji uczniowie mieli miłą niespodziankę - w sali odbyła się audycja muzyczna, podczas której wystąpiły dziewczynki z tej klasy, uczęszczające do Szkoły Muzycznej.

Muzeum Etnograficzne

Muzeum Etnograficzne

U progu świąt Wielkanocnych uczniowie klas 3a i 3b  odwiedzili Muzeum Etnograficzne. W czasie wędrówki po ekspozycji dowiedzieli się, jak dawniej na polskiej wsi wyglądały przygotowania do świąt, poznali symbolikę znaków na pisankach oraz wykonali wiosenną kartę.