Wiadomości

Gala Kaktusowa

Gala Kaktusowa

O tym, że polska ortografia nie jest łatwa, wiedzą wszyscy. Jednakże o tym, że można z nią sobie poradzić, mogą przekonać nas finaliści konkursu: Małopolski Kangur Ortograficzny dla uczniów klas III. Naszą szkołę wspaniale reprezentowali mistrzowie ortografii: Wiktoria Kubik i Małgosia Górecka z klasy IIIa oraz Hania Wojtas i Jaś Kołodziej z klasy IIIc.

Magia filmu- warsztaty klasy IA

Magia filmu- warsztaty klasy IA

Dnia 22.03. klasa I A wzięła udział w zajęciach warsztatowych:  "Akademia filmowa najmłodszego widza- Magia filmu, czyli scenografia,  rekwizyty  i kostiumy w filmie" organizowanych przez  Ośrodek Kultury im. C. K Norwida.

Dzień Kolorowej Skarpetki

Dzień Kolorowej Skarpetki

21 marca to nie tylko Pierwszy Dzień Wiosny, ale także Światowy Dzień Zespołu Downa. Jest to święto ustanowione w 2005 roku z inicjatywy Europejskiego Stowarzyszenia Zespołu Downa. Data 21.03. nie jest przypadkowa. Osoby z Zespołem Downa charakteryzuje bowiem istnienie dodatkowego 3 chromosomu bądź jego fragmentu w 21 parze chromosomów.


Zwiedzanie Jednostki Wojskowej przez klasę 1b

Zwiedzanie Jednostki Wojskowej przez klasę 1b

17.03 klasa 1 b miała możliwość uczestniczyć w wyjątkowym wydarzeniu, Święcie 16 batalionu powietrznodesantowego.

Wizyta w Lecznicy weterynaryjnej Krakvet

Wizyta w Lecznicy weterynaryjnej Krakvet

9 marca klasa 6a odwiedziła Lecznicę Weterynaryjną Krakvet w Krakowie. Dzięki uprzejmości i zaangażowaniu doktora Jarosława Orła mogliśmy uczestniczyć w bardzo ciekawych zajęciach, które zaznajomiły nas z procesami diagnozy zwierząt. Zwiedziliśmy laboratorium, sale zabiegową oraz salę operacyjną. Dowiedzieliśmy się, jak wygląda codzienna praca lekarza weterynarii. Dziękujemy za bardzo interesujące warsztaty.


Wybory do Samorządu Uczniowskiego

Wybory do Samorządu Uczniowskiego

W dniach 28.02  oraz 8.03 odbyły się pierwsza i druga tura wyborów do Samorządu  Uczniowskiego. W czasie pierwszego głosowania uczniowie klas 4-8 mogli wybrać jednego z pięciu kandydatów. Trzy osoby, które otrzymały największą liczbę głosów, przeszły do drugiej tury wyborów.

Dzień Otwarty

Dzień Otwarty

 w piątek, 24.02.23r. progi naszej szkoły odwiedzili kandydaci, którzy chcieliby zostać uczniami Szkoły Podstawowej Zakonu Pijarów.

Początek Wielkiego Postu

Początek Wielkiego Postu

W środę, 22 lutego  nasza szkolna wspólnota wzięła udział w Mszy Świętej rozpoczynającej  40-dniowy Wielki Post.

Na znak pokuty i nawrócenia  Duszpasterze dokonali obrzędu posypania naszych głów popiołem.


Międzynarodowy Dzień Pizzy

Międzynarodowy Dzień Pizzy

W ramach świętowania Międzynarodowego Dnia Pizzy uczniowie klasy IA oraz klasy IIIB odbyli wycieczkę do restauracji "Rodzinna Siesta”. Dzieci miały okazję zapoznać się z pracą kucharza w pizzerii, poznały składniki tradycyjnej włoskiej pizzy oraz zapoznały się z jej profesjonalnym wykonaniem.

Klasa 8a w teatrze

Klasa 8a w teatrze

W czwartek 19 stycznia klasa 8a odwiedziła  Teatr Współczesny, mieszczący się przy ulicy Starowiślnej. Obejrzeliśmy   spektakl pod tytułem „Kamienie na szaniec”.

Siatkarskie spotkanie

Siatkarskie spotkanie

Dnia 25 stycznia uczniowie klasy IA wzięli udział w zajęciach sportowych poprowadzonych przez panią Magdalenę Szczytowicz- polską siatkarkę plażową i trenerkę tej dyscypliny, wielokrotną medalistkę mistrzostw Polski.


Dzień otwarty

Dzień otwarty

Wspólnota Uczniów, Nauczycieli i Rodziców Szkoły Podstawowej Zakonu Pijarów w Krakowie serdecznie zaprasza Kandydatów do klas 1 wraz z Rodzicami na Dzień Otwarty, który odbędzie się 24.02.2023 r., w godz. 15.00 – 18.00.