Wiadomości

Program SUWAK

Program SUWAK

Nasza szkoła uczestniczy w Programie Wsparcia Samorządów Uczniowskich #SU-w-ak (Samorząd Uczniowski w Akcji), finansowanym z środków Gminy Miejskiej Kraków, którego operatorem jest Fundacja Oświatowa im. ks. Stanisława Konarskiego w Krakowie.

W ramach tego programu nasz Samorząd realizuje wiele ciekawych projektów i akcji.

Noc w szkole -klasa 5b

Noc w szkole -klasa 5b

W nocy z 2 na 3 grudnia odbyło się nocowanie w szkole dla klas 5. Na początku graliśmy w gry planszowe i oglądaliśmy film. Następnie zeszliśmy do sali gimnastycznej, gdzie odbył się pokaz taneczny.

Wizyta Świętego Mikołaja

Wizyta Świętego Mikołaja

6 grudnia, jak co roku do naszej szkoły przybył ważny gość, sam Święty Mikołaj. Wszyscy czekali na niego z niecierpliwością i z wielką radością.

Klasa 4b w Muzeum Elektroniki

Klasa 4b w Muzeum Elektroniki

Dnia 21 listopada uczniowie klasy 4b udali się na wycieczkę do Muzeum Elektroniki w Krakowie. Na miejscu zobaczyliśmy wiele sprzętów, które nasi rodzice wspominają z łezką w oku - retro komputery, konsole, gry wideo, walkmany oraz inny sprzęt elektroniczny minionej epoki. 

Nasze dzieci na 12. Przeglądzie  Teatralnym w Łowiczu

Nasze dzieci na 12. Przeglądzie Teatralnym w Łowiczu

Już po raz drugi młodsi uczniowie naszej szkoły, uczestniczący w zajęciach kółka teatralnego, uczestniczyli w Ogólnopolskim Przeglądzie Teatrów Pijarskich w Łowiczu. Tematem tegorocznego spotkania była „PRAWDA”.

Świąteczne warsztaty z rodzicami uczniów klasy 1b

Świąteczne warsztaty z rodzicami uczniów klasy 1b

W poniedziałek 5 grudnia w naszej szkole odbyły się w świąteczne warsztaty dla rodziców i uczniów z klasy 1b. Celem spotkania było twórcze spędzanie czasu dzieci i rodziców oraz integracja grupy podczas wspólnych zajęć artystycznych.

Pierniczkowy zawrót głowy

Pierniczkowy zawrót głowy

Święta tuż, tuż… czas więc na pieczenie świątecznych pierników. W ostatnich dniach w naszej szkole unosił się zapach przypraw korzennych.


Spotkanie klas pierwszych z ciekawymi gośćmi

Spotkanie klas pierwszych z ciekawymi gośćmi

Dnia 1 grudnia uczniowie klas pierwszych spotkali się z żołnierzami Sił Zbrojnych RP - Panią kapitan Anną Kaczmarczyk oraz Panem porucznikiem Karolem Cierpicą.

Spotkanie filmowe

Spotkanie filmowe

Uczniowie klasy 1a uczestniczyli w niezwykłych warsztatach charakteryzacji. Efektem wspólnej pracy zespołu był krótki film. To w nim nasi mali aktorzy wcielili się w role i wykorzystali przygotowane charakteryzacje. Zabawa była przednia!

 Przygotowania do świąt Bożego Narodzenia

Przygotowania do świąt Bożego Narodzenia

Uczniowie klasy 1a powiesili w swojej sali adwentowy kalendarz. Każdego dnia dowiadują się o zwyczajach i tradycjach bożonarodzeniowych. Starają się wykonywać przygotowane zadania. Wszystko po to, aby dobrze przygotować się do świąt.

Patrocinium,  XIV Szkolny Festiwal Artystyczny

Patrocinium, XIV Szkolny Festiwal Artystyczny

Jako, że 27 listopada wypada w niedzielę, w naszej szkole Patrocinium, czyli Święto Opieki św. Józefa Kalasancjusza obchodziliśmy już w piątek 25 listopada.

Dwa słynne dzieła sztuki i najbardziej znana przypowieść

Dwa słynne dzieła sztuki i najbardziej znana przypowieść

Jako przygotowanie do Bożego Narodzenia dla dorosłych proponujemy w tym roku 4 katechezy o Trójcy Świętej.

Chrześcijanie wierzą w Jednego Boga w Trzech Osobach, ale niewielu próbuję tę prawdę tłumaczyć. W pierwszej katechezie za pomocą dwóch przedstawień malarskich oraz nietypowego odczytania przypowieści o synu marnotrawnym zastanowimy się, w jaki sposób Bóg objawia się nam jako Trójjedyny.

Plakat całego cyklu znajduje się tutaj.